AEX zakt dieper in het rood

Arne Petimezas - 15 maart 2010, 18:11

aex_zakt_dieper_in_het_roodDe AEX moest meer dan 1 procent inleveren na berichtgeving dat de Chinese centrale bank de teugels zou willen aantrekken. Lagere handel op Wall Street drukte de AEX dieper in het rood.

De AEX kon vandaag niet de weg omhoog vinden. De index opende de handelsdag met een licht verlies. De trend was echter al snel neerwaarts nadat speculatie over verkrapping van het monetaire beleid door de Chinese centrale bank op de markt woog. Kort na de klok van twee haalde het Damrak de schouders op nadat de Fed de industriële productie over februari bekendmaakte. De cijfers waren beter dan verwacht, maar toch teleurstellend. De productie liet een groei zien van 0,1 procent, ondanks het strenge winterweer. Maar exclusief de minder ter zaken doende mijnbouw en nutsbedrijven was er sprake van een afname van 0,2 procent. Nadat Wall Street wegzakte in de ochtendhandel dook het Damrak dieper in het rood. Uiteindelijk sloot de AEX 1,31 procent lager op 335,11 punten. Slechts drie fondsen op de AEX wisten het hoofd boven water te houden. Het lichtpuntje op de beurs van Amsterdam was de AsCX met een lichte winst van 0,36 procent.


De andere beurzen van Europa zijn vandaag ook lager gesloten met verliezen uiteenlopend tussen de 0,6 en 0,9 procent voor de FTSE, de DAX en de CAC.


Tom Muller, analist bij Theodoor Gilissen Bankiers, spreekt van een “afwachtende stemming” op de beurs. Nu de bedrijfsresulaten achter de rug zijn kijken beleggers vooral naar de macrocijfers, en in het bijzonder werkgelegenheidscijfers en consumentencijfers uit de VS. Die geven echter tot nog toe weinig reden tot juichen, aldus Muller. De analist ziet de AEX voorlopig dobberen tussen de 320 en 340 punten, met uitschieters naar boven of naar beneden al gelang het nieuws.


Stijgers en dalers

Eenzame stijger op de AEX - Corio De winnaars op het Damrak waren vandaag de smallcaps. Pearl Group won 6,90 procent nadat de BAVA alle voorstellen van het bestuur aannam. Een daarvan was de naamswijziging in Phoenix Group. Kardan stond op de tweede plaats met plus 4,42 procent. Corio was de sterkste stijger op de AEX met 2,11 procent. De andere twee stijgers op de hoofdindex waren Ahold met 0,16 procent en Wolters Kluwer met 0,13 procent.


Hekkensluiter was Pharming met min 12,36 procent op 0,39 euro. Het biotechbedrijf maakte vandaag bekend de nominale waarde van de aandelen terug te brengen tot 0,40 euro van 0,50 euro. Daarnaast wil het biotechbedrijf een verdubbeling van het aantal aandelen tot 400 miljoen voorleggen aan de aandeelhouders tijdens de BAVA van 30 maart. Andere sterke dalers vandaag waren Smit met min 3,79 procent en TomTom en ASMI met beide min 2,78 procent. ING verloor 2,65 procent na een adviesverlaging van SNS Securities. Aegon daalde 2,61 procent en zwaargewicht ArcelorMittal voerde met een koersverlies van 2,25 procent sterke neerwaartse druk uit op de AEX.


Wall Street

Wall Street staat aan het begin van de middaghandel iets minder diep in het rood. De Dow Jones verliest 0,2 procent, gevolgd door de S&P met min 0,5 procent en de Nasdaq met min 0,7 procent. De Nasdaq wordt naar beneden getrokken door een koersverlies van 3,6 procent van zwaargewicht Google. Het fonds verliest nadat het steeds waarschijnlijker wordt dat de internetreus vertrekt uit China. Andere dalers zijn energie-aandelen en financials. Energie-aandelen verliezen vanwege een daling van de olieprijs beneden de 80 dollar en financials moeten terrein prijsgeven nadat een wetsvoorstel van senator Christopher Dodd voor het bankwezen strenger blijkt te zijn dan verwacht.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Beursagenda vrijdag 25 mei 2012

Een rustige beursagenda waarbij uit Europa en de VS cijfers voor het consumentenvertrouwen komen. 

4 minuten geleden - Lees verder

Moody's handhaaft kredietstatus Frankrijk

Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.

24 minuten geleden - Lees verder

`Duitse groeicijfers wijzen op zwakkere ontwikkeling economie`

Voorradenafbouw bij bedrijven zullen komende kwartaal de rem zetten op de groei van de economie.

25 minuten geleden - Lees verder

Noodfonds EFSF veilt obligatie tegen lagere rente

Het EFSF veilde een 3-jaars obligatie van 3 miljard euro voor de financiering van Europese bailouts.

28 minuten geleden - Lees verder

Tweede Kamer stemt in met ESM-verdrag

Ruime meerderheid stemt in met Nederlandse deelname aan het permanente noodfonds voor de euro.

50 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 292,37 1,11% 3,21 289,16
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,13 0,65% 3,09 472,04
AScX INDEX toevoegen aan uw watchlist 381,11 0,33% 1,25 379,86