Max Steenwijk - 10 maart 2010, 07:25
Handelaren opereerden voorzichtig, ondanks dat het precies een jaar geleden was dat Wall Street zijn dieptepunt beleefde.
Een jaar geleden stond Wall Street op zijn dieptepunt. Inmiddels heeft er een indrukwekkend herstel plaatsgevonden, maar dit bleek dinsdag geen reden voor een uitbundig feest. De Dow won 0,1 procent op 10.564 punten en de S&P 0,2 procent op 1.140 punten. De Nasdaq kende de beste dag met een koerswinst van 0,4 procent op 2.341 punten. Wall Street ondervond de nodige last van de daling onder de grondstofprijzen waardoor hieraan gerelateerde fondsen veelal in het rood noteerden. Het hardst geraakt leken de financials. Handelaren vrezen voor strenger toezicht vanuit de Amerikaanse overheid, hetgeen ten kosten van de winstgevendheid kan gaan. Desalniettemin wonnen AIG en Citigroup flink, respectievelijk 12,6 en 7,3 procent. AIG won omdat het gerucht ging dat de onderneming meer activa gaat verkopen, na eerst al AIA en Alico voor miljarden te hebben verkocht. Bij Citi doet het verhaal de ronde dat de ontvangen overheidssteun binnen enkele maanden wordt afgelost.
De Nasdaq profiteerde van de aankondiging van Texas Instruments , maandag nabeurs. Het Texaanse bedrijf hoogde de onderste bandbreedte van zijn winst en omzetverwachtingen op. Cisco presenteerde daarnaast een nieuwe router met significant meer capaciteit. Zelf sprak het bedrijf van een router die 'will serve as the foundation of the next generation internet'. AT&T liet weten de router al met succes te hebben getest.
UPDATE: om toe te voegen de koerswinsten van AIG en Citi.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93.