Miljardenovernames domineren beurs

Robert du Bois - 1 maart 2010, 13:09

Het Britse Prudential kocht de Aziatische activiteiten van AIG en Merck sloeg zijn slag bij Millipore. In Nederland kwamen Corio en Shell in het nieuws.

Diverse grote overnames werden maandag aangekondigd. De grootste was die door Prudential , dat voor een bedrag van 35,5 miljard dollar de Aziatische activiteiten van AIG overnam. De Britse verzekeraar betaalt 25 miljard dollar in contanten en voldoet de overige 10,5 miljard in effecten. Diverse media bestempelen de activiteiten als de kroonjuwelen van AIG. Merck KGaA maakte bekend het Amerikaanse Millipore Corp voor een bedrag van 7,2 miljard dollar over te nemen. De Duitse farmaceut betaalt met het bod 107 dollar per aandeel voor de Amerikaanse onderneming. Dit is een premie van meer dan 10 procent ten opzichte van de slotkoers van afgelopen vrijdag, maar de koers van het aandeel was sinds de overnamegeruchten rondzongen al flink gestegen. Aandeelhouders kunnen daarom vaak een koerswinst van vele tientallen procenten bijschrijven.

 

Het Nederlandse vastgoedfonds Corio meldde zondag een akkoord te hebben bereikt met een Franse partij. Corio heeft 75 procent van de aandelen van de factory outlet ontwikkeling Moulin de Nailloux in de regio Toulouse verworven voor 44 miljoen Corio heeft de mogelijkheid na 6 jaar de resterende 25 procent van de aandelen te verwerven tegen de marktwaarde. Ook in het nieuws kwam Shell , dat overweegt om niet-kernactiviteiten te verkopen en op deze wijze 2 tot 3 miljard dollar te genereren, aldus de Financial Times. De krant noemt onder andere de gasvelden in de Noordzee en de Europese LNG-activiteiten die in de etalage worden geplaatst. Eerder al werd gemeld dat Shell de verkoop van (een deel van) zijn belangen in Nigeria overweegt. Shell wil middels de verkoop zijn voorgenomen kostenbesparingen realiseren.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

 

 

Nieuws

Moody's handhaaft kredietstatus Frankrijk

Outlook onveranderd op Negatief, wat een toekomstige downgrade niet uitsluit.

4 minuten geleden - Lees verder

`Duitse groeicijfers wijzen op zwakkere ontwikkeling economie`

Voorradenafbouw bij bedrijven zullen komende kwartaal de rem zetten op de groei van de economie.

5 minuten geleden - Lees verder

Noodfonds EFSF veilt obligatie tegen lagere rente

Het EFSF veilde een 3-jaars obligatie van 3 miljard euro voor de financiering van Europese bailouts.

8 minuten geleden - Lees verder

Tweede Kamer stemt in met ESM-verdrag

Ruime meerderheid stemt in met Nederlandse deelname aan het permanente noodfonds voor de euro.

30 minuten geleden - Lees verder

Update: Duitse en Nederlandse lange rente naar nieuw dieptepunt

Door de aanhoudende eurozone crisis en tegenvallend economisch nieuws kelderen de 10-jaars rentestanden naar nieuwe bodemniveaus.

50 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.