Beursblik: `winstdaling Ahold in vierde kwartaal`

Arne Petimezas - 1 maart 2010, 17:33

beursblik_winstdaling_ahold_in_vierde_kwartaalAhold maakt een licht lagere winst over het vierde kwartaal bekend. Daarnaast is de verwachting dat de margedruk bij de supermarktketen in het vierde kwartaal heeft aangehouden.

Ahold maakt aanstaande donderdag een nettowinst uit voortgezette activiteiten over het vierde kwartaal bekend van 233 miljoen euro (239 miljoen euro uit alle activiteiten), tegenover een nettowinst van 285 miljoen euro in dezelfde periode in 2008. Dat is de verwachting van John David Roeg, analist bij ING. De analist verwacht dat de EBITA stijgt tot 336 miljoen euro van 245 miljoen euro.


Ahold bracht in januari een trading update over het vierde kwartaal naar buiten. Daaruit bleek dat de omzet van de Amerikaanse activiteiten met 1,0 procent daalde tot 3,918 miljard euro, terwijl de Europese omzet een groei van 9,9 procent tot 2,922 miljard euro liet zien. Roeg stelt dat Ahold afgelopen kwartaal in de VS sterk gepresteerd heeft.  De identieke omzet exclusief brandstof nam bij Stop & Shop/Giant-Landover en Giant-Carlisle tezamen met 0,4 procent toe, zo rekent Roeg. Concurrenten als Supervalue en Delhaize zagen daarentegen de identieke omzet met meerdere procenten afnemen.  De analist wijt deze sterke prestaties aan het doorvoeren van prijsverlagingen en het aanpassen van het assortiment op het juist moment, namelijk aan het begin van de recessie. “Ahold wint snel terrein terug dat het de afgelopen jaren heeft verloren.”


Supermarktens kampen sinds het uitbreken van de recessie met margedruk als gevolg van deflatie. Roeg verwacht niet dat marges in het vierde kwartaal zijn verbeterd ten opzichte van het derde kwartaal. De analist voegt er aan toe dat in de VS de deflatie aan het afnemen is. “We gaan weer terug naar inflatie, en dat is goed voor retailers.”


Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Tweede Kamer stemt in met ESM-verdrag

Ruime meerderheid stemt in met Nederlandse deelname aan het permanente noodfonds voor de euro.

21 minuten geleden - Lees verder

Update: Duitse en Nederlandse lange rente naar nieuw dieptepunt

Door de aanhoudende eurozone crisis en tegenvallend economisch nieuws kelderen de 10-jaars rentestanden naar nieuwe bodemniveaus.

40 minuten geleden - Lees verder

Wall Street zet herstel voort

Beleggers negeren overwegend tegenvallende Amerikaanse macrocijfers en putten hoop uit mogelijk ECB-ingrijpen.

1 uur geleden - Lees verder

Wekelijkse steunaanvragen onveranderd

Wekelijkse steunaanvragen kwamen uit op 370.000, in lijn met de verwachting van 370.000.

1 uur geleden - Lees verder

Orders duurzame goederen stijgen minder sterk dan verwacht

Onderliggend was het rapport overwegend tegenvallend met een daling van de orders voor kapitaalgoederen en transportorders.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AHOLD KON toevoegen aan uw watchlist 9,41 -0,11% -0,01 9,42