Verbetering Duitse exportprestaties in december

Arne Petimezas - 9 februari 2010, 11:52

verbetering_duitse_exportprestaties_in_decembeDuitsland zag de export van goederen in december toenemen. Ook het overschot op de handelsbalans en de lopende rekening liep verder op. Over geheel 2009 was er echter sprake van een verslechtering van de Duitse exportprestaties.

Duitsland heeft in december 2009 de export van goederen en het overschot op de handelsbalans zien herstellen. Over geheel 2009 was er echter sprake van een verslechtering van de exportprestaties, zo meldt het Duitse bureau voor de statistiek op basis van voorlopige cijfers. Duitsland exporteerde in december 2009 voor 69 miljard euro aan goederen, oftewel 1,3 miljard euro meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De import van goederen nam daarentegen af tot 55,5 van 59,4 miljard euro. Daardoor steeg het overschot op de goederenrekening met 6,2 miljard euro tot 13,5 miljard euro. Het overschot op de dienstenrekening bedroeg in december 2,2 miljard euro (1,8 miljard euro in december 2008) en de lopende rekening liet een overschot zien van 20,6 miljard euro (13,9 miljard euro in 2008).


De waarde van de Duitse export van goederen over 2009 bedroeg 803,2 miljard euro, tegenover 984,1 miljard euro in 2008. De import van goederen viel terug tot 667,1 miljard euro van 805,8 miljard euro. Daardoor nam het overschot op de goederenrekening af tot 136,1 miljard euro van 178,3 miljard euro. Het tekort op de dienstenrekening liep op tot 15,8 miljard euro van een tekort van 12,7 miljard euro. Het overschot op de lopende rekening daalde met 45,8 miljard euro tot 119,4 miljard euro.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Beursblik: resultaat ArcelorMittal daalt door lagere staalprijzen

ArcelorMittal ziet waarschijnlijk de EBITDA in het vierde kwartaal dalen met bijna tien procent vanwege lagere staalprijzen.

Gisteren - Lees verder

AEX breekt jaarrecord na sterke Amerikaanse macrocijfers

aex_breekt_jaarrecord_na_sterke_amerikaanse_maDe AEX sloot op de hoogste stand dit jaar, gesteund door meevallende banengroei in de VS en sterkere groei in de Amerikaanse dienstensector.

Gisteren - Lees verder

Beursblik: S&P verlaagt outlook Philips

Eventuele recessie in West-Europa drukt resultaat Philips in 2012.

Gisteren - Lees verder

Philips waarschuwt voor bod door TRC

Philips adviseert aandeelhouders niet in te gaan op het ongevraagde bod van TRC Capital Corporations.

Gisteren - Lees verder

Pharming krijgt toestemming voor emissie

In totaal mag Pharming 255 miljoen stukken uitgeven.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Zoeken op deaandeelhouder.nl

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.