Robert du Bois - 9 februari 2010, 07:45
De toonaangevende index eindigde maandag onder de belangrijke grens van 10.000 punten nadat bankenfondsen onderuit gingen op zorgen om de betalingsproblemen van enkele Zuid-Europese landen.
De toonaangevende Dow Jones-index is maandagavond onder de zo belangrijke grens van 10.000 punten gesloten. Vooral financials kregen het zwaar te verduren als gevolg van de zorgen om de betalingsproblemen van enkele Zuid-Europese landen (Griekenland, Spanje en Portugal). Beleggers vrezen dat banken de dupe worden van het niet kunnen voldoen aan de verplichtingen van deze landen. Ook de plannen die president Obama heeft met de financiele sector hangen nog altijd als een zwaard van Damocles boven de markt. Bank of America verloor meer dan 3 procent en Citigroup meer dan 2 procent.
Slotstanden
De Dow Jones-index sloot op 9.908 punten, een verlies van ruim 1 procent. De S&P500 verloor 0,9 procent en eindigde daarmee op een stand van 1.057 punten. De Nasdaq verloor 0,7 procent op 2.126 punten. Grootste verliezer op de techbeurs was Electronic Arts, dat 9 procent aan beurswaarde verloor nadat het teleurstellende kwartaalcijfers rapporteerde. De goede cijfers van CVS Caremark (+5,3%) en Hasbro (+12,7%) werden evenwel goed ontvangen. Beide ondernemingen boekten een flinke winststijging.
Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93