Productie industrie Nederland omhoog in december

Arne Petimezas - 8 februari 2010, 09:37

De Nederlandse industrie heeft in december de gemiddelde dagproductie met 1 procent zien toenemen.

De gemiddelde dagproductie van de Nederlandse industrie was in december 1 procent hoger dan in december 2008. In november was de productie nog 2 procent lager dan een jaar eerder. Hierbij moet in ogenschouw worden genomen dat in november 2008 de grote terugval in de productie begon. De industriële productie lag in december 2008 en vervolgens in het eerste half jaar van 2009 circa 13 procent lager dan een jaar eerder. Sindsdien is de afname steeds kleiner geworden. In december was er voor het eerst weer een hogere productie.


In de aardolie-, chemische en rubber- en kunststofproductenindustrie was de productie 19 procent hoger dan een jaar eerder. Ook de elektrotechnische en machine-industrie produceerde meer. In de overige branches was de productie lager dan in december 2008.


Voor het bepalen van de kortetermijnontwikkeling van de productie kan het beste gekeken worden naar de seizoengecorrigeerde cijfers. Omdat de seizoenvrije maandcijfers soms een wat grillig verloop vertonen, wordt hiervoor het tweemaandsgemiddelde ten opzichte van twee maanden eerder gebruikt. Na correctie voor werkdageffecten en seizoeninvloeden was de industriële productie in de periode november - december 1 procent kleiner dan die in de periode september - oktober 2009.


Over heel 2009 is de industriële productie met 9 procent afgenomen. In 2008 werd er bijna 1 procent minder geproduceerd dan een jaar eerder.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Update: Duitse en Nederlandse lange rente naar nieuw dieptepunt

Door de aanhoudende eurozone crisis en tegenvallend economisch nieuws kelderen de 10-jaars rentestanden naar nieuwe bodemniveaus.

18 minuten geleden - Lees verder

Wall Street zet herstel voort

Beleggers negeren overwegend tegenvallende Amerikaanse macrocijfers en putten hoop uit mogelijk ECB-ingrijpen.

50 minuten geleden - Lees verder

Wekelijkse steunaanvragen onveranderd

Wekelijkse steunaanvragen kwamen uit op 370.000, in lijn met de verwachting van 370.000.

1 uur geleden - Lees verder

Orders duurzame goederen stijgen minder sterk dan verwacht

Onderliggend was het rapport overwegend tegenvallend met een daling van de orders voor kapitaalgoederen en transportorders.

1 uur geleden - Lees verder

Dividendvoorstel Stern Groep goedgekeurd

Aandeelhouders gingen tijdens een vergadering akkoord met het dividendvoorstel.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.