Damrak opent vlak

Arne Petimezas - 3 februari 2010, 08:31

damrak_opent_vlak-2De beurzen van Europa gaan rond het slot van dinsdag openen. Beleggers zijn in afwachting van de werkloosheidcijfers uit de VS.

De AEX gaat naar verwachting in navolging van de andere beurzen van Europa vlak van start. Beleggers lijken, in afwachting van belangrijke macro-cijfers, een adempauze in te lassen. Vandaag wordt het ADP-banenrapport bekendgemaakt en vrijdag maakt de Amerikaanse overheid cijfers over de werkloosheid bekend. Op de beurzen van Azie is de Nikkei 0,32 procent hoger gesloten op 10.404,33 punten. De Hang Seng staat aan het einde van de handelsdag meer dan 2 procent in de plus.


Wall Street

De beurs van New York is dinsdag met winst gesloten nadat publicaties van kwartaalcijfers en macrodata beter uitvielen dan verwacht. Vooral de gestegen huizenverkopen stelden beleggers gerust. Nadat eerder al de economische groei flink hoger uitviel dan verwacht en de inkoopmanagersindex bleek toegenomen, concludeerden beleggers dinsdag dat het herstel in december breed gedragen werd.



De Dow Jones-index won 1,1 procent op 10.297 punten en de S&P500 ging 1,3 procent vooruit op 1.103 punten. De Nasdaq tot slot won 0,9 procent op 2.190 punten. Een van de opvallende winnaars was Whirlpool dat ruim 8 procent won nadat het bekend maakte een sterke stijging van de verkopen te ervaren in het eerste kwartaal. Ook de financials Goldman Sachs (+2,5%) en JP Morgan Chase (+2,3%) deden het goed. Creditcardbedrijven als American Express wonnen eveneens nadat een analist zich positief uitliet over de sector.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Wekelijkse steunaanvragen onveranderd

Wekelijkse steunaanvragen kwamen uit op 370.000, in lijn met de verwachting van 370.000.

23 minuten geleden - Lees verder

Orders duurzame goederen stijgen minder sterk dan verwacht

Onderliggend was het rapport overwegend tegenvallend met een daling van de orders voor kapitaalgoederen en transportorders.

28 minuten geleden - Lees verder

Dividendvoorstel Stern Groep goedgekeurd

Aandeelhouders gingen tijdens een vergadering akkoord met het dividendvoorstel.

32 minuten geleden - Lees verder

Beursupdate: Damrak herstelt op hoop ECB-ingrijpen

De AEX stijgt 1 procent nadat een ECB-bestuurder hintte dat de centrale bank kan gaan ingrijpen. Ook putten beleggers hoop uit hogere Wall Street futures.

37 minuten geleden - Lees verder

Groot Egyptisch olieveld ontdekt door Eni

Veld heeft een potentie van 150 tot 250 miljoen vaten olie.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 292,78 1,25% 3,62 289,16
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 475,80 0,80% 3,76 472,04
AScX INDEX toevoegen aan uw watchlist 380,82 0,25% 0,96 379,86