Arne Petimezas - 3 februari 2010, 10:36
De AEX schommelt in de ochtendhandel enkele tiende procenten boven het slot van dinsdag. Vanochtend zet ING een goede koerswinst neer. Ook Randstad is in trek bij beleggers.
De AEX staat na een lichte inzinking kort na opening toch weer op winst. Tegen de klok van half elf staat de belangrijkste graadmeter van de Amsterdamse beurs 0,49 procent in de plus. Daarmee gaat de AEX vandaag wederom aan kop in Europa. De winsten voor de FTSE, de CAC en de DAX lopen uiteen van 0,23 en 0,29 procent. Daarmee lijken de Europese beurzen de wat tegenvallende macrocijfers naast zich neer te leggen. Vanochtend bleek dat de inkoopmanagersindex van zowel Duitsland als de eurozone in januari zijn gedaald.
Vanmiddag om kwart over twee staat het banenrapport van ADP op de agenda. Voorafgaand aan de cijfers staan Futures van Wall Street licht in het rood.
Stijgers en dalers
Sterkste stijger op de AEX is Randstad met plus 1,73 procent. Ook ING doet vanochtend goede zaken met een koerswinst van 1,57 procent. De financial is sinds halverwege vorige week bezig verloren terrein te herwinnen. Op de AMX gaat Heijmans aan kop met 1,82 procent. CSM, dat gisteren kort voor sluit een flinke koersdoelverhoging van Keijser Capital kreeg, moet het doen met een koerswinst van 0,62 procent. Reden van de koersdoelverhoging was dat analisten van Keijser Capital postief zijn over het toenemende belang van de productie van biologisch afbreekbaar plastic bij CSM.
Hekkensluiter vanochtend is Pharming Group, dat 1,67 procent inlevert. Sterkste daler op de AEX is Unibail-Rodamco. Beleggers lijken winst te nemen nadat het fonds sinds vorige week woensdag een nette koersstijging neer zette.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93