Vertrouwen in herstel Amerika zet beurzen Azie hoger

Merwin Bisseling - 2 februari 2010, 12:03

Herstel zorgt dat exporterende en grondstofgerelateerde fondsen als BHP Billiton en Rio Tinto flink wonnen. Ook Toyota werd weer in de armen gesloten door beleggers.

In Azie zijn de beurzen dinsdag met winst gesloten. De toonaangevende Nikkei-index won maar liefst 1,6 procent op 10.371 punten. De Hang Seng-index, de belangrijkste index van de beurs van Hong Kong, sloot nipt in het groen op een eindstand van 20.272 punten. Op de beurs van Tokio deden vooral exporterende waarden deden het goed, nadat de yen in waarde daalde en maandag in Amerika bekend werd dat het economisch herstel zich doorzet. Ook Toyota kon weer rekenen op de aandacht van beleggers, nadat het fonds de afgelopen dagen flinke koersverliezen moest slikken. Beleggers lieten het fonds links liggen nadat bleek dat miljoenen auto's terug moesten worden geroepen in verband met een mankement. Het aandeel Toyota won bijna 4 procent.

 

Australie handhaaft rentetarief

De centrale bank van Australië heeft de rente onverwacht op 3,75 procent gehouden. Economen hadden verwacht dat de centrale bank de rente met 25 basis punten zou verhogen nadat de afgelopen weken met regelmaat positief nieuws over de Australische economie bekend werd gemaakt. Glenn Stevens, de gouverneur van de centrale bank, zei naar aanleiding van het rentebesluit dat de inflatie vanwege tijdelijke oorzaken is opgelopen. Voor 2010 blijft de inflatie binnen de doelstelling, aldus Stevens. De gevolgen van de recessie zijn in Australië relatief mild. In 2009 groeide het BBP met 0,8 procent, tegenover een groei van 2,3 procent in 2008. Naar verwachting groeit de Australische economie met 2,4 procent in 2010. De hoofdindex van de beurs van Sydney won dinsdag 1,9 procent aan waarde. Grote stijgingen werden geboekt door grondstofgerelateerde fondsen, zo won BHP Billiton 3,2 procent en Rio Tinto 5,3 procent.

 

Door: Merwin Bisseling, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Grontmij plaatst resterende claims

Het bedijf plaatste de resterende claims voor 2,33 euro per stuk.

11 minuten geleden - Lees verder

Facebook overweegt notering aan NYSE

Beleggers klagen social media bedrijf aan vanwege teleurstellende beursgang.

33 minuten geleden - Lees verder

Krimp economie Verenigd Koninkrijk sterker dan verwacht

Het BBP daalde voor het tweede kwartaal op rij met 0,3 procent, waarmee het land in een recessie verkeerd.

1 uur geleden - Lees verder

SABMiller boekt hogere winst dankzij opkomende markten

Bierbrouwer ziet verdere groei in opkomende markten.

1 uur geleden - Lees verder

Beursblik: meest urgente problemen verholpen bij Grontmij

Een analist van SNS Securities blijft bij zijn Reduce advies vanwege de hoge waardering en operationele problemen.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
HANG SEN... toevoegen aan uw watchlist 18.666,40 -0,64% -119,79 18.666,40
NIKKEI I... toevoegen aan uw watchlist 8.563,38 0,08% 6,78 8.556,60