Ajax moet kosten drukken

Robert du Bois - 19 februari 2010, 11:15

De resultaten over het afgelopen half jaar zetten financieel directeur aan tot het verder snijden in kosten.

Ajax heeft vrijdag de halfjaarcijfers per 31 december 2009 bekend gemaakt. In deze periode leed de Amsterdamse voetbalclub een netto verlies van 9,9 miljoen euro bij een omzet van 33,9 miljoen euro. Ook het operationele resultaat was negatief, 7,2 miljoen euro. Momenteel bedraagt het eigen vermogen van Ajax 51,9 miljoen euro, een fractie minder dan het balanstotaal.

 

Toelichting

"Het was al bekend dat het geen goed bericht zou zijn. Bij de presentatie van de jaarcijfers in oktober vorig jaar hebben we dat ook aangekondigd", aldus CFO Jeroen Slop. “Bij Ajax worden relatief hoge salarissen betaald en er staan veel spelers onder contract. We moeten dus enerzijds het aantal contractspelers verder terugdringen en anderzijds nog zorgvuldiger omgaan met salarissen bij contractbesprekingen. Daarom is het afgelopen jaar al een paar keer het signaal afgegeven dat de wereld er ook bij Ajax heel anders uitziet dan enkele jaren geleden." Waar Ajax in het verleden regelmatig grote bedragen opstreek met de verkoop van spelers, stokte dit in de afgelopen transferperiode. Slop zegt een bewuste strategie van Ajax om zo sportieve groei te realiseren. De realiteit is echter ook dat veel betaald voetbalclubs financieel slecht draaien waardoor de activiteiten op de internationale transfermarkt beduidend minder zijn. Slop sluit af met de conclusie dat Ajax een gezonde club met vertrouwen voor de toekomst. Maar ook dat in het afgelopen half jaar "eens te meer duidelijk is geworden dat kosten enorm moeten worden gedrukt."

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Krimp economie Verenigd Koninkrijk sterker dan verwacht

Het BBP daalde voor het tweede kwartaal op rij met 0,3 procent, waarmee het land in een recessie verkeerd.

44 minuten geleden - Lees verder

SABMiller boekt hogere winst dankzij opkomende markten

Bierbrouwer ziet verdere groei in opkomende markten.

45 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: meest urgente problemen verholpen bij Grontmij

Een analist van SNS Securities blijft bij zijn Reduce advies vanwege de hoge waardering en operationele problemen.

1 uur geleden - Lees verder

Update: Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

1 uur geleden - Lees verder

Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AJAX toevoegen aan uw watchlist 7,29 2,68% 0,19 7,10