TomTom heeft weg naar boven weer gevonden

Robert du Bois - 18 februari 2010, 08:38

tomtom_heeft_weg_naar_boven_weer_gevondenDe navigatiespecialist boekte een nettowinst over zowel het vierde kwartaal als over geheel 2009.

TomTom heeft in het vierde kwartaal van 2009 een omzet geboekt van 533 miljoen euro, tegen 528 miljoen een jaar eerder. Dit is hoger dan Martijn den Drijver van SNS Securities verwachtte . Bij deze omzet realiseerde de navigatiespecialist een EBITDA van 136 miljoen euro (marge is 26 procent) en kwam het nettoresultaat uit op 73 miljoen euro tegen een verlies van bijna een miljard in dezelfde periode een jaar eerder. Dit was het gevolg van een last die werd genomen op de overname van TeleAtlas. Exclusief deze last bedroeg de nettowinst 70 miljoen euro en zou en sprake zijn van een verbetering van 7 procent. Over geheel 2009 boekte het bedrijf een resultaat van 1,5 miljard euro en een EBITA dan 327 miljoen (marge is 22%). De nettowinst bedroeg 87 miljoen euro tegen een verlies van 873 miljoen over 2008. De nettoschuld aan het einde van 2009 bedroeg 442 miljoen euro, tegen 1,1 miljard aan het einde van 2008.

 

In het vierde kwartaal werden 5,1 miljoen PND's (navigatiekastjes) verkocht, de gemiddelde verkooprijs bedroeg 79 euro. Over geheel 2009 werden 11,5 miljoen kastjes verkocht, 4 procent minder dan ten opzichte van een jaar geleden. De gemiddelde verkoopprijs bedroeg 93 euro, hetgeen positief is aangezien Den Drijver rekende op een bedrag van 90 euro. Evenwel is er nog altijd sprake van een afnemende trend in de verkoopprijs, die vermoedelijk ook in 2010 zal doorzetten. In de laatste drie maanden van het afgelopen jaar werd de iPhone-applicatie van TomTom 100.000 keer verkocht.

 

Voor 2010 rekent de navigatiespecialist op een gelijkblijvende omzet en winst per aandeel. De onderneming geeft aan weinig last te hebben van de ontwikkelingen op de mobiele markt en ziet zelfs kansen voor samenwerking.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Krimp economie Verenigd Koninkrijk sterker dan verwacht

Het BBP daalde voor het tweede kwartaal op rij met 0,3 procent, waarmee het land in een recessie verkeerd.

36 minuten geleden - Lees verder

SABMiller boekt hogere winst dankzij opkomende markten

Bierbrouwer ziet verdere groei in opkomende markten.

37 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: meest urgente problemen verholpen bij Grontmij

Een analist van SNS Securities blijft bij zijn Reduce advies vanwege de hoge waardering en operationele problemen.

1 uur geleden - Lees verder

Update: Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

1 uur geleden - Lees verder

Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
TOMTOM toevoegen aan uw watchlist 3,30 1,23% 0,04 3,26