AEX opent met licht verlies

Arne Petimezas - 18 februari 2010, 08:56

aex_opent_met_licht_verliesDe belangrijkste graadmeter van de Amsterdamse beurs opent licht lager nadat beleggers een groot aantal kwartaalcijfers onder ogen kregen. De andere beurzen van Europa gaan naar verwachting vlak van start.

Het Damrak gaat naar verwachting lager van start nadat beleggers een groot aantal kwartaalcijfers voorgeschoteld kregen. Futures van de AEX staan rond de klok van kwart voor negen 0,2 procent in  het rood. De FTSE, de CAC en de DAX gaan waarschijnlijk vlak openen, zo blijkt uit de Cantor Index.


De lagere opening van Amsterdam en de vlakke opening van de andere indices komt nadat Azië de dag verdeeld heeft gesloten, met een lichte winst voor de Nikkei en een verlies van enkele tiende procent voor de Hang Seng.


Kwartaalcijfers


De kwartaalcijfers van de in Amsterdam genoteerde fondsen lieten een verdeeld beeld zien. De resultaten van TomTom waren over het algemeen beter dan verwacht, maar de verkoopprijs van navigatiekastjes viel tegen in het vierde kwartaal, een trend die waarschijnlijk zal doorzetten. Chemiereus AkzoNobel leed onverwacht verlies in het vierde kwartaal. Daarnaast was de omzetdaling sterker dan verwacht. Daarentegen waren de kwartaalcijfers van Randstad conform verwachting. De uitzender boog, zoals verwacht, in het vierde kwartaal een verlies om in winst. Daarnaast bodemde de omzet verder uit, maar bleef de brutomarge onder druk staan. Bij Reed Elsevier ging de omzet omhoog, maar daalde de nettowinst.


Winst op Wall Street


De drie belangrijkste indices van de beurs van New York zijn gisteren hoger gesloten vanwege positief nieuws over de Amerikaanse economie. Beleggers putten gisteren hoop uit twee macrocijfers. In aanbouw genomen woningen stegen met 2,8 procent. Daarnaast was de industriële productie in januari voor de zevende maand op rij gestegen. Afgelopen maand bedroeg de toename 0,9 procent. Later op de dag bleek uit de notulen van de openmarkt commissie van de Fed dat de centrale bank iets optmistischer was geworden over de Amerikaanse economie.

 

De S&P won 0,4 procent op een slotstand van 1.100 punten. De Dow Jones eindigde 0,4 procent hoger op 10.309 terwijl de Nasdaq de handelsdag met plus 0,6 procent afsloot op 2.226 punten. Sterke stijgers waren gisteren Bank of America met plus 3,3 procent en Deere met 5,0 procent, dat afgelopen kwartaal ver boven verwachting presteerde.


Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39

Nieuws

Krimp economie Verenigd Koninkrijk sterker dan verwacht

Het BBP daalde voor het tweede kwartaal op rij met 0,3 procent, waarmee het land in een recessie verkeerd.

17 minuten geleden - Lees verder

SABMiller boekt hogere winst dankzij opkomende markten

Bierbrouwer ziet verdere groei in opkomende markten.

18 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: meest urgente problemen verholpen bij Grontmij

Een analist van SNS Securities blijft bij zijn Reduce advies vanwege de hoge waardering en operationele problemen.

45 minuten geleden - Lees verder

Update: Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

47 minuten geleden - Lees verder

Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

49 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 289,20 0,01% 0,04 289,16
AMX INDEX toevoegen aan uw watchlist 470,38 -0,35% -1,66 472,04
AScX INDEX toevoegen aan uw watchlist 379,73 -0,03% -0,13 379,86