Beursblik `Kwartaalcijfers ING vallen tegen`

Arne Petimezas - 17 februari 2010, 09:14

Vooral de boekverliezen lieten een tegenvallende ontwikkeling zien, aldus Nico van Geest van Keijser Capital.

ING heeft tegenvallende kwartaalcijfers bekendgemaakt. Dat zegt Nico van Geest van Keijser Capital. Het onderliggend resultaat voldeed niet aan de verwachtingen, en daarnaast had de analist gehoopt dat de boekverliezen over de laatste drie maanden van 2009 zouden afnemen ten opzichte van het derde kwartaal. Market impacts, dat zijn de verliezen op effecten zoals RMBS en de ALT-A hypotheken, stegen tot 992 miljoen euro van 882 miljoen euro en de kredietverliezen groeiden tot 686 miljoen euro van 662 miljoen euro.


Meevaller was in de ogen van de analist het eigen vermogen per aandeel, dat in het vierde kwartaal uitkwam op 8,95 euro, 45 eurocent meer dan verwacht.


Van Geest gaat er van uit dat “in het eerste kwartaal van 2010 weer winst onder de bottom line verschijnt,” doordat dan de boekwinsten en de kostenbesparingen zichtbaar worden.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Krimp economie Verenigd Koninkrijk sterker dan verwacht

Het BBP daalde voor het tweede kwartaal op rij met 0,3 procent, waarmee het land in een recessie verkeerd.

0 minuten geleden - Lees verder

SABMiller boekt hogere winst dankzij opkomende markten

Bierbrouwer ziet verdere groei in opkomende markten.

2 minuten geleden - Lees verder

Beursblik: meest urgente problemen verholpen bij Grontmij

Een analist van SNS Securities blijft bij zijn Reduce advies vanwege de hoge waardering en operationele problemen.

29 minuten geleden - Lees verder

Update: Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

30 minuten geleden - Lees verder

Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

33 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
ING GROEP toevoegen aan uw watchlist 4,74 0,64% 0,03 4,71