Winstwaarschuwing door BAM afgegeven

Robert du Bois - 16 februari 2010, 08:09

Nettoresultaat valt 70 procent lager uit dan verwacht door waardevermindering op vastgoed.

Het nettoresultaat van BAM voor 2009 zal naar verwachting 30 miljoen euro bedragen, zo maakte het bouwbedrijf dinsdag voorbeurs bekend. Dit is 70 miljoen euro lager, dan de eerder uitgesproken verwachting van ten minste 100 miljoen euro. BAM publiceert donderdag 4 maart 2010 de volledige cijfers over het verslagjaar 2009.

Voorzieningen en waardeverminderingen

De raad van bestuur heeft in samenspraak met de nieuwe directie van het Nederlandse vastgoedbedrijf AM additionele waardeverminderingen en voorzieningen voor vastgoedprojecten in Nederland getroffen als gevolg van de aanhoudende slechte vastgoedmarkt. Het betreft in het bijzonder lagere opbrengstverwachtingen voor – vaak complexe – projecten in samenwerking met derden en hogere risicobeoordeling van een deel van de commercieel-vastgoedportefeuille. Sinds 1 januari 2010 heeft BAM de vastgoedactiviteiten van AM en BAM Vastgoed samengevoegd tot één organisatie onder de naam AM. De integratie verloopt volgens plan. De organisatie presteert op operationeel niveau conform verwachting, waar het de voornaamste kernactiviteit nieuwbouwwoningen betreft. Het beleid van het nieuwe AM is primair gericht op gebiedsontwikkeling met klein- en grootschalige duurzame projecten. Het ambitieniveau is aangepast aan de mogelijkheden van de huidige markt.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Beursblik: meest urgente problemen verholpen bij Grontmij

Een analist van SNS Securities blijft bij zijn Reduce advies vanwege de hoge waardering en operationele problemen.

23 minuten geleden - Lees verder

Update: Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

25 minuten geleden - Lees verder

Duits ondernemersklimaat daalt sterker dan verwacht in mei

De Ifo index daalt naar 106,9, terwijl gerekend werd op een daling naar 109,4.

28 minuten geleden - Lees verder

Sterkere krimp industrie en dienstensector eurozone

De inkoopmanagersindex daalde naar 45,9, de laagste stand in 35 maanden tijd.

30 minuten geleden - Lees verder

Hewlett-Packard schrapt tienduizenden banen

Koers van het techbedrijf stijgt fors na bekendmaking halfjaarcijfers.

51 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
BAM GROE... toevoegen aan uw watchlist 2,20 -0,45% -0,01 2,21