Arne Petimezas - 11 februari 2010, 10:41
Vandaag is het, na Arcelor, de beurt aan Air France-KLM om afgestraft te worden op tegenvallende kwartaalcijfers. Het fonds verliest meer dan 8 procent.
De beurzen van Europa staan vanochtend op winst na goede kwartaalcijfers van onder andere Rio Tinto, Credit Suisse en Danone, zo meldt Marketwatch. Ook spoken de problemen van Griekenland niet meer door de hoofden van beleggers nadat steun van andere eurolanden steeds waarschijnlijker lijkt. De FTSE gaat aan kop met plus 1,3 procent, gevolgd door de CAC met 1,0 procent en de DAX met 0,8 procent. Op het Damrak doet de AEX eveneens goede zaken. Om half elf wint de belangrijkste graadmeter van de Amsterdamse beurs 0,84 procent op 318,77 punten. De meeste fondsen op de index staan op winst. Alleen Air France-KLM moet flink inleveren na tegenvallende kwartaalcijfers.
Stijgers en dalers
Brunel gaat vanochtend aan kop met een koersstijging van 3,56 procent, gevolgd door ASM International met plus 3,22 procent. ArcelorMittal stijgt 3,06 procent nadat het gisteren meer dan 7,0 procent moest inleveren vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en een voorzichtige outlook. De koersbeweging van gisteren was volgens Danny van Doesburg van SNS Securities te heftig. De analist verhoogde vandaag zijn advies voor de staalreus naar Buy van Hold. Het koersdoel werd echter verlaagd met 50 eurocent tot 32,50 euro. Beter Bed noteert plus 2,93 procent, gevolgd door SBM met 2,88 procent.
Air France-KLM wordt vanochtend nog harder afgestraft op de kwartaalcijfers dan ArcelorMittal. De luchtvaartmaatschappij levert 8,42 procent in. Antonov verliest 1,79 procent. Qurius daalt 1,29 procent, gevolgd door Kas Bank met 1,06 procent. Na Air France-KLM is Corio de sterkste daler op de AEX met min 1,01 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93