Beursupdate: Arcelor zet AEX in het rood

Arne Petimezas - 10 februari 2010, 10:40

beursupdate_arcelor_zet_aex_in_het_roodBeleggers reageren vanochtend teleurgesteld op de kwartaalcijfers van ArcelorMittal, waardoor de AEX onder het slot van woensdag is beland. De andere beurzen van Europa staan vanochtend op winst vanwege mogelijke steun aan Griekenland.

De AEX staat tegen de klok van half elf 0,18 procent in het rood op 315,68 punten nadat beleggers teleurgesteld reageren op de kwartaalcijfers van ArcelorMittal. De index opende vanochtend nog enkele tiende procenten hoger vanwege berichtgeving over een mogelijke oplossing van de schuldproblemen van onder andere Griekenland. Op de andere beursvloeren van Europa weegt het nieuws over een mogelijke bail-out nog wel op de markt. De CAC en de DAX winnen beide net geen 0,6 procent. De FTSE staat 0,2 procent hoger.


Stijgers en dalers


ArcelorMittal is met een koersverlies van 6,03 procent hekkensluiter op de Amsterdamse beurs. De staalreus maakte vanochtend bekend dat het weer zwarte cijfers heeft geschreven over het vierde kwartaal. De nettowinst bedroeg 1,1 miljard dollar. Daarin zaten echter wel eenmalige baten van per saldo 650 miljoen euro, aldus Tom Muller van Theodoor Gilissen Bankiers. Volgens Muller geeft de kwartaalrapportage van de staalreus een verdeeld beeld. De nettowinst was, exclusief de eenmalige items, naar verwachting en “de schuldpositie was behoorlijk verbetert.” Tegenvallend in de ogen van de analist waren de margedruk en de voorzichtige outlook voor het eerste kwartaal van 2010. IJzererts- en kolenprijzen waren behoorlijk gestegen, maar dat werd niet goed gemaakt met hogere productprijzen. Voorlopig verwacht Muller nog geen significante verbetering van de marges. “De markt zit nog niet te springen op staal.” De andere twee dalers op de AEX zijn vanochtend Shell met min 1,03 procent en Reed Elsevier met een verlies van nog geen 0,1 procent.


Sterkste stijger vanochtend is USG People met een koerswinst van 3,31 procent, waarmee het fonds de koers van Randstad steeds dichter aan het volgen is. Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM staat 3,33 procent hoger. Fugro staat op de derde plaats met plus 3,00 procent nadat de bodemonderzoeker in minder dan een week tijd de koers zag teruglopen van 44,50 euro tot minder dan 41 euro.

 

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Shell verlengt bod Cove Energy

De verlenging van het bod ging niet gepaard met een verhoging van het bod.

4 minuten geleden - Lees verder

Franse private sector blijft krimpen

De inkoopmanagersindex voor de industrie en dienstensector daalde naar 44,7, dieper in negatief territorium en de laagste stand in meer dan drie jaar tijd.

4 minuten geleden - Lees verder

Jaarvergadering Core Laboratories akkoord met agendapunten

Alle in stemming gebrachte agendapunten werden door de aandeelhouders goedgekeurd.

19 minuten geleden - Lees verder

Inschrijving claimemissie Grontmij bedraagt 92 procent

Het bedrijf start onmiddellijk met het aanbieden van de resterende claims aan institutionele beleggers.

19 minuten geleden - Lees verder

Breesaap meldt belang in Wavin af

Beheersmaatschappij Breesaap hield een belang van 5 procent in de Zwolse buizenfabrikant.

29 minuten geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 290,67 0,52% 1,51 289,16
ARCELOR ... toevoegen aan uw watchlist 11,12 0,00% 0,00 11,12
ARCELOR ... toevoegen aan uw watchlist 11,12 0,00% 0,00 11,12