ASML richting 26 euro na presentatie kwartaalcijfers

Eddy Schekman - 13 oktober 2010, 15:40

Zowel technisch als fundamenteel kan het fonds een paar euro winnen.

daggrafiek koers asml Het gaat duidelijk de goede kant op met ASML. Gedurende het afgelopen kwartaal is een record aan orders ontvangen en het laatste kwartaal zal nog beter zijn. ASML verwacht dat de totale waarde van ontvangen orders in het laatste kwartaal van 2010 hoger zal uitvallen dan in het derde kwartaal, de beste driemaandsperiode in de historie van de onderneming.


 
De goede gang van zaken komt ook tot uitdrukking in de cijfers. Het derde kwartaal werd afgesloten met een omzet van 1,2 miljard euro en een winst van 269 miljoen. Over het vierde kwartaal zal een omzet worden behaald van 1,3 miljard euro, zo verwacht het bestuur. De omzet over heel 2011 zal 10% tot 15% hoger zijn dan het record over 2007 van 3,8 miljard. ASML verwacht een 'sterke voortgaande structurele vraag naar zijn producten, ondanks gemengde signalen en minder sterke groei van pc-verkopen en een afname van prijzen voor computergeheugen'. Nieuwe producten worden bij klanten getest en als deze worden goedgekeurd zal dat een impuls geven aan de omzet.


 
Het aandeel noteert 23,06 euro. Technisch kan de koers, maar ook fundamenteel, naar 26 euro.

Nieuws

Mexichem houdt ruim 97 procent aandelen Wavin

Uitrookprocedure en delisting zo snel mogelijk gestart.

9 minuten geleden - Lees verder

AkzoNobel brengt pensioenfonds onder bij Swiss Re

Het gaat om een van de Britse pensioenfondsen met 17.000 leden.

19 minuten geleden - Lees verder

Duitsland ontwijkt recessie in eerste kwartaal

Het BBP steeg afgelopen kwartaal conform een eerdere raming met een half procent.

25 minuten geleden - Lees verder

Activiteit Chinese industrie krimpt in mei

De inkoopmanagersindex daalde deze maand naar 48,7, onder het breakeven niveau van 50.

1 uur geleden - Lees verder

Nieuwe CEO Nutreco start eerder

Knut Nesse volgt Wout Dekker op. Viggo Halseth juist weer Nesse.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
ASML HOL... toevoegen aan uw watchlist 36,24 -1,33% -0,49 36,73