Pensioenfonds ABP ziet rendement en dekkingsgraad stijgen

robert du bois - 21 januari 2010, 11:12

pensioenfonds_abp_ziet_rendement_en_dekkingsgrIn de tweede helft van 2009 werd een dubbelcijferig rendement op beleggingen geboekt en nam ook de dekkingsgraad toe tot boven de 100 procent.

In 2009 heeft pensioenfonds ABP het rendement op zijn beleggingen zien uitkomen op 20,2 procent. Over de tweede helft van het jaar bedroeg het rendement 15,1 procent, zo maakte het fonds donderdag bekend. De dekkingsgraad steeg van 98 naar 109 procent. Een recente prognose van het CBS laat echter zien dat Nederlanders steeds langer leven. Wanneer rekening wordt gehouden met de prognose van het CBS dan daalt de dekkingsgraad van 109 naar 104 procent.

 

Beleggingsresultaat: onroerend goed en bedrijfsobligaties

Zowel de zakelijke waarden, de vastrentende waarden als de overige beleggingen hebben een positief rendement laten zien in het tweede halfjaar van 2009. Bij de zakelijke waarden hebben met name aandelen en onroerend goed een positieve bijdrage laten zien. Binnen de aandelen hebben opkomende markten in de tweede helft van 2009 een rendement gehaald van ruim 30 procent. Binnen de vastrentende waarden hebben met name bedrijfsobligaties het goed gedaan. Het algemene herstel van de economie en het toegenomen vertrouwen hebben een positieve invloed gehad op het rendement van deze categorie.

 

Toelichting bestuursvoorzitter Nijpels

“Het is goed te zien dat ook in de tweede helft van 2009 de financiële positie van ABP verbeterd is. De dekkingsgraad is gestegen, de rendementen waren goed. We hebben de weg naar boven gevonden, maar blijven voorzichtig, want je weet niet wat er na de volgende bocht komt. De financiële markt blijft grillig. ”

 

Vooruitzichten positief

De vooruitzichten voor de wereldeconomie zijn verder verbeterd. De recessie is over en de groei in de meeste landen en regio’s trekt duidelijk aan. Het herstel zal naar verwachting echter gematigder zijn dan de historische norm, een gevolg van de voortgaande afbouw van grote schuldenposities in de financiële sector en bij de Amerikaanse consument. Ook de komende maanden zullen het overheids- en centrale beleid de groei blijven stimuleren. De inflatie blijft naar verwachting gematigd, een gevolg van de ruime productiecapaciteit en de gestegen werkloosheid, al loopt deze wel wat op door de gestegen energieprijzen. De combinatie van een aantrekkende groei, een lage inflatie en korte rente en stimulerende overheden draagt bij aan een relatief gunstig beleggingsklimaat.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

DPA Flex stelt cijferpublicatie uit

Nieuwe datum is nog niet bekend.

5 uren geleden - Lees verder

AEX vrijwel rood gekleurd

aex_vrijwel_rood_gekleurdSlechts enkele fondsen uit de Amsterdamse hoofdindex wisten donderdag aan de goede kant van de score te eindigen.

5 uren geleden - Lees verder

Van Oord voorziet een lastig 2010

Voor de baggeraar zijn de problemen, die ontstonden in 2009, nog niet voorbij.

6 uren geleden - Lees verder

Lagere omzet voor Nyloplast

Het bedrijf schreef licht rode cijfers, na een flinke winst over 2008. Deze was evenwel het gevolg van een verkoop van een dochteronderneming.

8 uren geleden - Lees verder

Wall Street lager van start

De beurs van New York gaat lager van start, vooral de S&P heeft het bij het klinken van de gong moeilijk.

8 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Zoeken op deaandeelhouder.nl

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.