Wall Street opent woensdag licht hoger

Robert du Bois - 13 januari 2010, 14:38

Beleggers houden ontwikkelingen in China nauwlettend in de gaten. Ook zijn zij benieuwd naar het Beige Book later vanavond en de plannen van Obama inzake de bankenheffing die hij wil opleggen.

Wall Street gaat woensdagmiddag hoger van start. Om een uur werden de wekelijkse hypotheekaanvragen bekend gemaakt en deze bleken gestegen. Beleggers houden echter grondstofgerelateerde waarden in de gaten, nu Chinese banken worden geconfronteerd met strengere kapitaaleisen door de overheid. Dit kan een rem zetten op de economische groei van het land waardoor de vraag naar grondstoffen zal dalen. De olieprijs reageerde al door onder de 80 dollar per vat te zakken. Voorts kijken beleggers uit naar de presentatie van het Beige Book vanavond en het plan van president Obama om 120 miljard dollar aan heffingen op de te leggen aan de Amerikaanse financiele sector.

 

De opening indicator geeft rond half drie een plus van 0,3 procent voor de S&P en de Dow en een stijging van 0,4 procent voor de Nasdaq.

 

Meer hypotheekaanvragen

De Amerikaanse hypotheekaanvragen zijn in de week eindigend op 8 januri gestegen, zo blijkt uit cijfers van de Mortgage Bankers Association (MBA). De marktindex, die het totaal hypotheekaanvragen weergeeft, ging met 14,3 procent omhoog. De herfinancieringsindex steeg met 21,8 procent. Nieuwe hypotheekaanvragen, uitgedrukt in de inkoopindex, namen toe met 0,8 procent.

 

Kraft Foods verhoogt winstverwachting

De Amerikaanse snoepfabrikant Kraft Foods heeft zijn winstverwachting voor 2009 verhoogd, de onderneming rekent nu op een winst per aandeel van tenminste 2 dollar. Kraft, dat tracht het Britse Cadbury over te nemen, hoopt zo aandeelhouders van zijn overnameprooi te overtuigen van de kracht van het bedrijf. Het bod dat Kraft deed op Cadbury is deels in aandelen. Een hoge aandelenkoers is daarom van groot belang voor Kraft.

 

Winstwaarschuwing Chevron

Analisten van ABN Amro zien in de tegenvallende trading update van Chevron geen reden om Kopen advies en het koersdoel van 80,80 dollar te wijzigen. De Amerikaanse olie- en gasmaatschappij zei gisteren te verwachten dat de winst over het vierde kwartaal van 2009 lager uit valt dan over het derde kwartaal van 2009. De lager dan verwachte winst komt volens de analisten van de bank volledig door de zwakte in de Amerikaanse raffinageactiviteiten.

 

Krimp Duitse economie en gelijk blijven Britse productie

Het bruto binnenlands product (BBP) van Duitsland is over 2009 gekrompen met 5,0 procent, na een groei van 2,5 procent in 2007 en 3,2 procent in 2006. Dat meldt het Statistisches Bundesamt Deutschland, het Duitse bureau voor de statistiek. Het is voor het eerst in zes jaar tijd dat de Duitse economie op jaarbasis is gekrompen. In 2003 nam het Duitse BBP met 0,2 procent af. Het aantal werklozen bedroeg 3,3 miljoen. De Britse industriële productie blijft in de maand november onveranderd op maandbasis, zo blijkt uit cijfers van het Bureau for National Statistics. Op jaarbasis daalde de productie in het Vereningd Koninkrijk met 5,4 procent.

 

Door: Robert du Bois, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Aalberts stelt omwisselverhouding dividend vast

37 dividendrechten geven recht op 1 nieuw aandeel Aalberts Industries

2 uren geleden - Lees verder

AEX fiks lager in aanloop EU-top

Verwachtingen voor EU-top zijn laag stelt een vermogensbeheerder van Keijser Capital. Steun AEX op 287 punten.

3 uren geleden - Lees verder

Jaarvergadering Delta Lloyd keurt agendapunten goed

Dividend bepaald en commissarissen benoemd.

3 uren geleden - Lees verder

Beursagenda donderdag 24 mei 2012

Macrocijfers uit Europa en de VS, waaronder de Ifo index, inkoopmanagersindices en de steunaanvragen, domineren de beursagenda. ECB-president Mario Draghi houdt een toespraak in de middag.

4 uren geleden - Lees verder

Olievoorraden VS stijgen

In de afgelopen week daalde de bezettingsgraad van de raffinaderijen licht.

4 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.