Deutsche Bank blijft mogelijke kandidaat voor overname ABM Amro of Fortis

Marleen Luttje - 29 september 2009, 08:18

Gerrit Zalm sluit Deutsche Bank als kandidaat voor de overname van onderdelen van ABN Amro en Fortis nog niet uit.

Bestuursvoorzitter van ABN Amro Gerrit Zalm liet maandag weten dat de Deutsche Bank niet uitgesloten is als kandidaat voor de overname van delen van ABN Amro of Fortis Bank Nederland. In zijn uitlatingen kwam naar voren dat alle opties worden bekeken om de Europese Commissie tevreden te stellen. De Europese Commissie streeft ernaar dat de nieuwe fusiebank ABN Amro/Fortis geen activiteiten aanneemt op de zakelijke markt. Eerder zijn gesprekken over ondermeer het ABN Amro onderdeel HBU tussen het ministerie van Financiën (dat momenteel eigenaar is van de bank) en de Deutsche Bank vastgelopen.

 


Vrijdag volgende deadline beslissing


De volgende deadline voor het ministerie van Financiën, gesteld door Eurocommissaris Kroes, loopt vrijdag af. Zalm liet bij een debat georganiseerd door het Holland Financial Centre weten zijn vraagtekens te zetten bij het standpunt van Kroes. Zij is van mening dat een deel van ABN Amro en Fortis moet worden verkocht, omdat de zakelijke activiteiten van de banken in Nederland te dominant zijn. Zalm noemt het 'sneu' dat het besluit genomen is en liet weten komende maandag met meer nieuws over de beslissing te komen.

 


Verkoop staat nog niet vast

Zalm meldde dat de verkoop van de ABN-onderdelen nog niet vaststaat. De bestuursvoorzitter liet weten dat ' alle opties open' liggen en hoopt dat er voor de medewerkers van zowel ABN als Fortis snel helderheid komt. De laatste tijd is ook veel vaker gesproken over de verkoop van onderdelen van Fortis commercial banking door het ministerie van Financiën. Deze verkoop zou dan een vervanging zijn voor de verkoop van HBU en andere delen van ABN.

Door: Marleen Luttje, ABM Financial News.
Info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Beursupdate: Damrak maakt pas op de plaats

beursupdate_damrak_maakt_pas_op_de_plaats-3Onzekerheid over de Griekse crisis en een afwachtende houding van beleggers voorafgaand aan de ECB-persconferentie zorgen ervoor dat de AEX vlak staat. ING weegt na tegenvallende kwartaalcijfers.

17 minuten geleden - Lees verder

ECB laat rente ongemoeid

De ECB heeft de belangrijkste rentestand laten staan op 1,0 procent.

36 minuten geleden - Lees verder

Bank of England laat rente staan, doet meer kwantitatieve versoepeling

Conform de verwachting verhoogde de centrale bank het programman van kwantitatieve versoepeling met 50 miljard pond.

1 uur geleden - Lees verder

Griekse economie zakt dieper weg in depressie

In november steeg de Griekse werkloosheid boven de 20 procent.

1 uur geleden - Lees verder

Beursblik: Thedoor Gilissen Bankier verlaagt koersdoel KPN

Het aandeel KPN gaat daarnaast van de lijst topaandelen vanwege de verwachting dat het nieuws de komende tijd slecht zal zijn.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Zoeken op deaandeelhouder.nl

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.