Verdeelde cijfers Reed Elsevier in eerste helft 2009

Arne Petimezas - 30 juli 2009, 08:26

verdeelde_cijfers_reed_elsevier_in_eerste_helfUitgever Reed Elsevier heeft in de eerste helft van dit jaar de omzet en het operationeel resultaat zien stijgen. Daarentegen nam de winst af.

Reed Elsevier heeft vanochtend de cijfers over de eerste helft van 2009 bekendgemaakt. Het operationeel resultaat kwam uit op 316 miljoen pond bij een omzet van 3,06 miljard pond.Daarmee doet Reed Elsevier het iets beter dan in dezelfde periode vorig jaar. In de eerste helft van 2008 waren de omzet en het operationeel resultaat respectievelijk 3 en 5 procent lager, aangepast voor wisselkoerseffecten. Daarnaast boekte het bedrijf in de eerste helft van dit jaar een winst voor aftrek van belasting van 188 miljoen pond. Per aandeel kwam de winst uit op 7,1 pence (0,14 eurocent), een daling van 50 procent op jaarbasis.

 

Verwachtingen

Reed Elsevier beschrijft de huidige marktomstandigheden als “uitdagend.” Volgens CEO Ian Smith zijn door de recessie de grootste klappen gevallen in de advertentie en reclame markten. Voor de rest van het jaar verwacht de uitgever dat de resultaten onder druk blijven staan door de recessie. Desondanks verwacht het bedrijf sterker uit de recessie te komen. Verder heeft het bedrijf bekendgemaakt een emissie te doen waarmee het huidige aandelenkapitaal met 9,9 procent moet worden vergroot.

Nieuws

Beursblik: resultaat ArcelorMittal daalt door lagere staalprijzen

ArcelorMittal ziet waarschijnlijk de EBITDA in het vierde kwartaal dalen met bijna tien procent vanwege lagere staalprijzen.

Gisteren - Lees verder

AEX breekt jaarrecord na sterke Amerikaanse macrocijfers

aex_breekt_jaarrecord_na_sterke_amerikaanse_maDe AEX sloot op de hoogste stand dit jaar, gesteund door meevallende banengroei in de VS en sterkere groei in de Amerikaanse dienstensector.

Gisteren - Lees verder

Beursblik: S&P verlaagt outlook Philips

Eventuele recessie in West-Europa drukt resultaat Philips in 2012.

Gisteren - Lees verder

Philips waarschuwt voor bod door TRC

Philips adviseert aandeelhouders niet in te gaan op het ongevraagde bod van TRC Capital Corporations.

Gisteren - Lees verder

Pharming krijgt toestemming voor emissie

In totaal mag Pharming 255 miljoen stukken uitgeven.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Zoeken op deaandeelhouder.nl

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
REED ELS... toevoegen aan uw watchlist 9,10 0,44% 0,04 9,06