Joeri Zwart - 9 december 2009, 16:20
De NZa is van mening dat een verhoging van het tarief met bijna 9 procent noodzakelijk is om de verminderde inkomsten van apotheken op te vangen.
De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft het maximumtarief voor farmaceutische zorg verhoogd per 1 januari 2010 van 7,28 naar 7,91 euro. Dat meldt de Nederlandse zorgautoriteit op hun site. Zorgverzekeraars en apothekers die in contracten aanvullende afspraken maken over de kwaliteit de vergoeding mogen verhogen tot maximaal 10 euro. De NZa stelt een verhoging van het tarief met bijna 9 procent noodzakelijk is om de verminderde inkomsten van apotheken op te vangen.
Onzekerheidsmarge
Met het tarief van 7,91 euro houdt de standaard apotheek een onzekerheidsmarge over van 50.000 euro. De belangrijkste reden voor de NZa om een onzekerheidsmarge te blijven hanteren, is de grote spreiding in inkomsten en kosten van apothekers door het onder meer sterk variërende beleid dat zorgverzekeraars voeren ten aanzien van de inkoop en verstrekking van geneesmiddelen.
Mediq en zorgverzekeraar CZ akkoord
Apothekersgroothandel Mediq heeft een contract gesloten met zorgverzekeraar CZ voor de komende twee jaar. Het contract loopt vanaf 1 januari en vormt een alternatief voor het preferentiebeleid. Welk merk geneesmiddel een patient krijgt wordt bepaald door Mediq. CZ betaalt daarbij een lagere vaste prijs voor de geleverde medicijnen, maar Mediq ontvangt wel de maximale receptvergoeding van CZ.
Door: Joeri Zwart, ABM Financial News.
info@abmos.nl of +31(0)50-711 39 93