Dekkingsgraad ABP naar 90 procent

Stefan Kunst - 29 januari 2009, 11:18

Grootste pensioenfonds van Nederland zit ver onder de wettelijk verplichte grens van 125 procent.

Pensioenfonds ABP maakte vandaag bekend dat de dekkingsgraad aan het eind van het vierde kwartaal van 2008  is uitgekomen op 90 procent, een daling van 28 procentpunt ten opzichte van het einde van het derde kwartaal. Het wettelijk minimum van de dekkingsgraad is 125 procent.

Het beleggingsresultaat over 2008 is 11,5 procent negatief. Het vermogen van het ABP daalde dan ook 22 miljard euro, naar 173 miljard euro.

Zorg en Welzijn

Ook bij een andere pensioenreus, Zorg en Welzijn (PFZW), is de ellende groot. PFZW leed in het vierde kwartaal een verlies van ruim 10 miljard euro, waarmee de dekkingsgraad terugviel van 96 naar 92 procent. Het vermogen van het pensioenfonds daalde van 81,9 miljard euro aan het eind van het derde kwartaal naar 71,5 miljard euro.

Zorg en Welzijn heeft in het licht van de terugzakkende dekkingsgraad vandaag bevestigd dat het de pensioenen niet zal indexeren. PFZW belegt namens twee miljoen (voormalige) werknemers in de zorg en welzijnssector.

Nieuws

Beursblik: SNS Securities verlaagt advies en koersdoel Xeikon

Het advies gaat van Accumulate naar Houden bij een koersdoelverlaging van 3,75 euro naar 2,90 euro.

3 minuten geleden - Lees verder

Beursupdate: eurozone crisis drukt Damrak dieper in het rood

Beleggers zijn somber gestemd voorafgaand aan de EU-top, die naar verwachting weinig zal opleveren. De AEX keldert 2 procent.

59 minuten geleden - Lees verder

Positieve resultaten voor kankerdetectiemiddel MDxHealth

Volgens het biotechbedrijf kan een eigen test helpen bij het vaststellen van prostaatkanker.

1 uur geleden - Lees verder

Dekkingsgraad ABP verder onderuit

Eind april noteert ABP dekkingsgraad van 94 procent.

1 uur geleden - Lees verder

Beursblik: contracten Arcadis onderschrijven internationaal karakter

Analist van ING ziet versterking in opkomende markten, stabilisatie van de vraag in Europa.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.