ECB: vraag in eurogebied voor langere tijd gedempt

Stefan Kunst - 22 januari 2009, 10:08

Maandelijks analyseert de Europese Centrale Bank de ontwikkelingen op de financiele markten en licht zijn eigen acties toe.

In zijn op 15 januari gehouden vergadering heeft de Raad van Bestuur op basis van zijn reguliere economische en monetaire analyses besloten het rentetarief voor de basis-herfinancieringstransacties van het Eurosysteem met nog eens 50 basispunten te verlagen, hetgeen de totale verlaging sinds 8 oktober 2008 op 225 basispunten brengt. Het rentetarief voor de basis-herfinancieringstransacties van het Eurosysteem werd verlaagd tot 2,00%, het rentetarief op de marginale beleningsfaciliteit bleef onveranderd op 3,00% en het rentetarief op de depositofaciliteit werd vastgesteld op 1,00%. Het besluit het rentetarief op de basis-herfinancieringstransacties met nog eens 50 basispunten te verlagen houdt er rekening mee dat de inflatoire druk is blijven teruglopen, dankzij met name de verdere verzwakking van de economische vooruitzichten.

Vooruitblik

Vooruitblikkend blijft de Raad van Bestuur verwachten dat de inflatie in het eurogebied op de voor het beleid relevante middellange termijn in overeenstemming zal zijn met prijsstabiliteit, waarmee de koopkracht van inkomens en spaartegoeden wordt ondersteund. Na dit besluit acht de Raad van Bestuur de risico’s voor de prijsstabiliteit op de middellange termijn globaal in evenwicht. Hierbij wordt rekening gehouden met de laatste publicaties van economische gegevens en enquêtegegevens, die nog meer duidelijk bewijs leveren voor de beoordeling dat de economie van het eurogebied een aanzienlijke vertraging doormaakt, grotendeels ten gevolge van de effecten van de intensivering en verbreding van de financiële turbulentie.

Zowel de mondiale vraag als de vraag in het eurogebied zal waarschijnlijk voor langere periode worden gedempt. De monetaire expansie matigt zich verder, en geeft daarmee steun aan de beoordeling dat de inflatoire druk en risico’s aan het afnemen zijn. Al met al blijft het niveau van onzekerheid uitzonderlijk hoog. De Raad van Bestuur zal de inflatieverwachtingen stevig verankerd blijven houden in overeenstemming met zijn middellange-termijndoelstelling van inflatie onder, maar dicht bij 2%. Dit ondersteunt duurzame groei en werkgelegenheid en draagt bij tot financiële stabiliteit. De Raad van Bestuur zal daarom alle ontwikkelingen gedurende de komende periode zeer nauwlettend blijven volgen.

Het volledige maandrapport van de ECB

Nieuws

Beursupdate: AEX op Wall Street

De meeste AEX-fondsen sloten lager, waarbij vooral ING het moest ontgelden.

Gisteren - Lees verder

Herstel zet niet door op Wall Street

Wall Street gaf winsten prijs nadat de Griekse ex-premier opperde dat Griekenland uit de euro kan.

Gisteren - Lees verder

'Telenet werkt aan overname dochter KPN'

Telenet zoekt investeringsmaatschappij om gezamenlijk bod uit te brengen op Base.

Gisteren - Lees verder

AEX zet herstel door in aanloop naar EU-top

aex_zet_herstel_door_in_aanloop_naar_eu-topPostNL grote winnaar op Damrak nadat bezwaren werden afgewezen door NMa. ING boekt eveneens forse koerswinst.

Gisteren - Lees verder

Alle agendapunten Fugro goedgekeurd

Het dividendvoorstel van 1,50 euro over 2011 werd goedgekeurd.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.