Voorspellingen voor 2009 – Recessie voor VS zwaarste sinds WOII

Alexander Steemers - 2 januari 2009, 11:39

Onderzoeksbureau Global Insight deed een tiental voorspellingen voor 2009. Vorig jaar oogstte het bureau veel lof met zijn voorspellingen.

IHS Global Insight, dat al 40 jaar economische- en financiële- analyses maakt, gaf tien voorspellingen voor het jaar 2009. Global Insight meent dat de wereldeconomie de ergste recessie sinds de Tweede Wereldoorlog kan gaan meemaken, met een groei van 0 tot 0,5 procent in 2009.

Lees de voorspellingen en uitkomsten van 2008.

In een serie van 10 artikelen wordt een beeld van 2009 geschetst. Wat gebeurt er met de rente en de inflatie, zal de olieprijs verder dalen, hoe zal de dollar zich houden en zijn emerging markets bestand tegen een stootje? Tot slot van de serie enkele tips aan politici en andere beleidsmakers.

1. De recessie in de VS zal een van de zwaarste zijn sinds de Tweede Wereldoorlog.

Als de economische ontwikkelingen in het huidige tempo doorgaan, zal de recessie een van de zwaarste worden sinds de Tweede Wereldoorlog. Alleen in 1957, 1973 en 1982 kenden de VS periodes van zwaardere economische neergang. Het is goed mogelijk dat de situatie nog verder verslechtert, waardoor de recessie de zwaarste kan worden in 60 jaar.

Het BBP in de VS daalde in het laatste kwartaal van 2008 met 0,5 procent, de verwachting voor het eerste kwartaal van 2009 is een daling van 3,8 procent. Dit is de sterkste daling van het BBP sinds de recessie van 1982. De verwachting is dat de Amerikaanse economie in 2009 met tenminste 1,8 procent zal krimpen.

Nieuws

Beursupdate: AEX op Wall Street

De meeste AEX-fondsen sloten lager, waarbij vooral ING het moest ontgelden.

Gisteren - Lees verder

Herstel zet niet door op Wall Street

Wall Street gaf winsten prijs nadat de Griekse ex-premier opperde dat Griekenland uit de euro kan.

Gisteren - Lees verder

'Telenet werkt aan overname dochter KPN'

Telenet zoekt investeringsmaatschappij om gezamenlijk bod uit te brengen op Base.

Gisteren - Lees verder

AEX zet herstel door in aanloop naar EU-top

aex_zet_herstel_door_in_aanloop_naar_eu-topPostNL grote winnaar op Damrak nadat bezwaren werden afgewezen door NMa. ING boekt eveneens forse koerswinst.

Gisteren - Lees verder

Alle agendapunten Fugro goedgekeurd

Het dividendvoorstel van 1,50 euro over 2011 werd goedgekeurd.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.