Olierecord zet Damrak op rood

Alexander Steemers - 3 januari 2008, 08:49

Europese beurzen zullen lager van start gaan naar aanleiding van de slechte prestaties op Wall Street. Het negatieve sentiment aldaar werd aangewakkerd door een stijgende olieprijs en zwakke macrocijfers.

Beurzen wereldwijd gaan in het begin van 2008 voorlopig door met datgene waar ze in het laatste halfjaar van 2007 aan gewend zijn geraakt: verliezen. Ditmaal is de olieprijs, die door de magische grens van 100 dollar per vat ging, de boosdoener. Enkele zwakke Amerikaanse macrocijfers en een gebrek aan leidend bedrijfsnieuws doen de rest. De AEX zal onder invloed van een fors lager Wall Street vanochtend een tik krijgen.


In het nieuws

Sligro maakte voorbeurs sterke omzetcijfers bekend. Het groothandels- en supermarktconcern zag de omzet over 2007 oplopen met 24,4 procent naar 2.066 miljoen euro. Crucell kondigde de samenwerking aan met het Zwiterse Sanofi Pasteur. De ondernemingen gaan de strijd aan met hondsdolheid. Van het biotechfront kwam tevens een melding van Galapagos, dat een samenwerkingsovereenkomst met Janssen Pharmaceutica op gebied van kankeronderzoek heeft gesloten.

 

Amerika en Azie

Op Wall Street hadden de indices zogezegd veel last van het olierecord. Onrust in Nigeria, alsmede een slinkende voorraad voerden de prijs naar een record van 100 dollar per vat ruwe olie. De Dow Jones verloor 1,67 procent op 13.043,96 punten. De Nasdaq (-1,61%) en de S%P 500 (-1,41%) deden het niet veel beter.


Door de negatieve sentimenten in Amerika waren ook in Azie de rapen gaar. De toonaangevende Nikkei-index moest 1,65 procent terug, terwijl de Hongkongse Hang Seng 2,15 procent inleverde.

Bron: koersalarm.nl

Nieuws

Beursblik: Initieel Houden advies Facebook door ABN AMRO

De ruim 100 miljard dollar die het bedrijf waard was bij de beursgang, moet volgens analisten van de bank worden waargemaakt.

41 minuten geleden - Lees verder

ECB moet steunaankopen staatsleningen hervatten – OESO

Bij hernieuwde onrust op de obligatiemarkt moet de ECB grootschaliger ingrijpen, vindt de OESO.

1 uur geleden - Lees verder

Fitch verlaagt rating Japan

De kredietbeoordelaar verlaagde de rating van AA naar A+ bij een negatieve outlook.

1 uur geleden - Lees verder

Beursupdate: AEX zet herstel voort

Risico-bereidheid onder beleggers keert terug na positieve berichtgeving over Chinese economische groei.

1 uur geleden - Lees verder

Grote Canadese klus voor VolkerWessels

Dochterbedrijf Nederlandse bouwer verantwoordelijk voor beheer en onderhoud Canadese snelweg.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.