Jean Picart - 28 januari 2008, 08:48
In navolging van het negatieve slot in Amerika en Azie zullen de beurzen in heel Europa vanochtend lager openen
De indices in Amerika werden vrijdag in de greep gehouden door aanhoudende zorgen over de Amerikaanse economie, verwacht wordt dan ook dat de AEX 3 procent lager zal openen. Ook de koersverliezen in Azie dragen bij aan een lagere opening van de Amsterdamse beurs.
In het nieuwsFortis bevestigde zondag zijn solide vermogensbehoefte nadat het aandeel vrijdag 10,9 procent lager sloot na geruchten dat de bankverzekeraar een winstwaarschuwing zou moeten afgeven. Oce maakte bekend dat zijn resultaten over 2007 gelijk zijn aan de voorlopige cijfers. Heineken meldde een samenwerking te starten met de Kazachstaanse brouwer Efes om te investeren in Oezbekistan.
Imtech maakte bekend diverse orders te hebben ontvangen voor meer dan 96 miljoen euro.
Amerika en AziëOp Wall Street sloten de indices vrijdag lager. De Dow Jones verloor 1,38 procent en kwam op 12.207,17 punten. De Nasdaq (-1,47%) en de S&P 500 (-1,59%) wisten ook geen plus te noteren. In Azie waren de uitslagen groter. De Japanse Nikkei verloor 3,97 procent. De Hang Seng deed het nog slechter en verloor 1,47 procent.
Bron:
koersalarm.nl