Amsterdamse beurs opent lager

Jean Picart - 28 januari 2008, 08:48

In navolging van het negatieve slot in Amerika en Azie zullen de beurzen in heel Europa vanochtend lager openen

De indices in Amerika werden vrijdag in de greep gehouden door aanhoudende zorgen over de Amerikaanse economie, verwacht wordt dan ook dat de AEX 3 procent lager zal openen. Ook de koersverliezen in Azie dragen bij aan een lagere opening van de Amsterdamse beurs.


In het nieuws

Fortis bevestigde zondag zijn solide vermogensbehoefte nadat het aandeel vrijdag 10,9 procent lager sloot na geruchten dat de bankverzekeraar een winstwaarschuwing zou moeten afgeven. Oce maakte bekend dat zijn resultaten over 2007 gelijk zijn aan de voorlopige cijfers. Heineken meldde een samenwerking te starten met de Kazachstaanse brouwer Efes om te investeren in Oezbekistan. Imtech maakte bekend diverse orders te hebben ontvangen voor meer dan 96 miljoen euro.


Amerika en Azië


Op Wall Street sloten de indices vrijdag lager. De Dow Jones verloor 1,38 procent en kwam op 12.207,17 punten. De Nasdaq (-1,47%) en de S&P 500 (-1,59%) wisten ook geen plus te noteren. In Azie waren de uitslagen groter. De Japanse Nikkei verloor 3,97 procent. De Hang Seng deed het nog slechter en verloor 1,47 procent.


Bron: koersalarm.nl

Nieuws

S&P ziet krimp in 2012 maar herstel in 2013

Standard & Poor's verwacht een krimp van de Nederlandse economie in 2012 van 1 procent.

1 uur geleden - Lees verder

Spaanse economie blijft krimpen in tweede kwartaal

De Spaanse minister van Financiƫn verwacht dat het BBP in het tweede kwartaal met 0,3 procent daalt.

1 uur geleden - Lees verder

Victor Muller reduceert stemrecht in Spyker

Muller heeft door middel van een transactie zijn stemrecht in Spyker verkleind tot onder de limiet van 30 procent.

1 uur geleden - Lees verder

Nederlandse Staat haalt 2,29 miljard euro op

De 2,29 miljard euro werden opgehaald met twee kortlopende leningen.

2 uren geleden - Lees verder

Beursupdate: AEX in technisch herstel na verliesreeks

De AEX wint tegen de 1 procent in technisch herstel. Beleggers reageren positief op de outlook van Fugro, die door analisten als te voorzichtig is omgeschreven.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.