Aarzelende start Damrak in vooruitzicht

Alexander Steemers - 23 januari 2008, 08:48

Verliezen Wall Street gedempt dankzij ingreep FED. Azie laat over de gehele linie herstel zien.

Op het Damrak zal de storm vandaag enigszins gaan liggen. De ingreep van de FED, die de rente 0,75 procent verlaagde, lijkt de onrust op de financiele markten voorlopig te hebben getemperd. De AEX zal zeer licht lager van start gaan, op basis van het Amerikaanse Apple, dat gisteren nabeurs met teleurstellende cijfers op de proppen kwam.


In het nieuws

Philips wil zijn resterende belang van 20 procent in de LCD-joint venture met het Koreaanse LG mogelijk van de hand doen. Ten Cate maakte bekend dat het twee Amerikaanse bedrijven acquireert, met een gezamenlijke overnamesom van 32 miljoen euro. Daarnaast meldde Oce dat het zijn noteringen in Duitsland en Zwitserland, wegens een gebrek aan handel, beeindigd.


Amerika en Azie

Op Wall Street, waar beleggers gisteren in grote spanning zaten wegens de Europese- en Aziatische verliezen, is een bloedbad uitgebleven. De FED kwam voorbeurs met een forse (0,75%) renteverlaging, wat investeerders gunstig stemde. Voorlopig lijkt een grote crisis afgewend. De Dow Jones verloor slechts 1,06 procent op 11.971,19. De tech-beurs Nasdaq kreeg zoals verwacht een iets grotere klap te verwerken en sloot 2,04 procent lager. De S&P 500  ging 1,11, procent terug.


In Azie, waar de verliezen de afgelopen dagen ver opliepen, is vannacht herstel opgetreden. De leidende Nikkei-index dikte 2,04 procent aan tot 12.829,06 punten. De Hang Seng, die de afgelopen dagen extreem te lijden had onder de crisis, sprong 8,02 procent vooruit.

Bron: koersalarm.nl

Nieuws

S&P ziet krimp in 2012 maar herstel in 2013

Standard & Poor's verwacht een krimp van de Nederlandse economie in 2012 van 1 procent.

33 minuten geleden - Lees verder

Spaanse economie blijft krimpen in tweede kwartaal

De Spaanse minister van Financiƫn verwacht dat het BBP in het tweede kwartaal met 0,3 procent daalt.

36 minuten geleden - Lees verder

Victor Muller reduceert stemrecht in Spyker

Muller heeft door middel van een transactie zijn stemrecht in Spyker verkleind tot onder de limiet van 30 procent.

1 uur geleden - Lees verder

Nederlandse Staat haalt 2,29 miljard euro op

De 2,29 miljard euro werden opgehaald met twee kortlopende leningen.

1 uur geleden - Lees verder

Beursupdate: AEX in technisch herstel na verliesreeks

De AEX wint tegen de 1 procent in technisch herstel. Beleggers reageren positief op de outlook van Fugro, die door analisten als te voorzichtig is omgeschreven.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.