Hefboom fonds

Edwin Ter Beek - 19 december 2000, 18:16

Sem van Berkel introduceert het European Bull Fund, waarmee u met een hefboom belegt in grote Europese aandelen.

Het European Bull Fund is het eerste leveraged index fund in Nederland. Het beleggingsbeleid is gericht op het behouden van een hefboom die de dagelijkse opwaartse en neerwaartse bewegingen van de Dow Jones EURO STOXX 50 index verdubbelt. Hiermee wordt beoogd beleggers in staat te stellen meer dan evenredig te profiteren van een op langere termijn stijgende tendens van deze index. Van Berkel Capital Partners is een nieuwe business unit van Sem van Berkel Securities. Met de introductie van het European Bull Fund, onderdeel van het Van Berkel Capital Partners Paraplu Fonds, worden deze activiteiten uitgebreid met het beheren van beleggingsfondsen.

Het European Bull Fund is gebaseerd op de Dow Jones EURO STOXX 50 index, die is samengesteld uit de 50 grootste en sterkste ondernemingen in het eurogebied. Het beleggingsbeleid is gericht op een dagelijkse verdubbeling van de opwaartse en neerwaartse bewegingen van deze index. Het European Bull Fund is het eerste leveraged index fund in Nederland. In tegenstelling tot andere beleggingsfondsen belegt het European Bull Fund niet direct in de aandelen van de Dow Jones EURO STOXX 50 index. Het fonds belegt voor het grootste deel veilig in vastrentende waarden. Het resterende deel van het fondsvermogen wordt belegd in opties, futures en andere derivaten. De juiste verhouding tussen de derivaten en de vastrentende waarden zorgt ervoor dat het rendement van de index dagelijks wordt verdubbeld. Deze verdubbeling vindt zowel bij een stijging, als bij een daling van de index plaats.

Inschrijving: Het European Bull Fund heeft een introductiekoers van 50 euro. De inschrijfperiode loopt tot 1 februari. In deze periode is inschrijving kostenloos. Geïnteresseerde beleggers kunnen inschrijven middels het inschrijfformulier. Participaties in het fonds zijn dagelijks verhandelbaar tegen de intrinsieke waarde per participatie. De koers zal dagelijks te volgen zijn in De Telegraaf, op SBS6 text pagina 155 en op website www.europeanbullfund.nl. Het prospectus en het inschrijfformulier zijn ook te downloaden op www.europeanbullfund.nl.

Nieuws

Beursupdate: AEX op Wall Street

Aegon was de grootste daler met een verlies van 1,4 procent.

Gisteren - Lees verder

Wall Street sluit vijfde dag op rij lager

wall_street_sluit_vijfde_dag_op_rij_lagerZorgen over Europa, met name Griekenland, en tegenvallend macro nieuws drukten de koersen.

Gisteren - Lees verder

AEX sluit vierde dag op rij lager

aex_sluit_vierde_dag_op_rij_lagerOnder meer de aanhoudende eurozone crisis zorgde voor koersdruk. Financials behoorden tot de grootste verliezers.

Gisteren - Lees verder

`Prijsrange IPO Facebook nu definitief vastgesteld`

De prijs voor een aandeel Facebook kan niet verder worden verhoogd dan tot 45 dollar.

Gisteren - Lees verder

Beursagenda vrijdag 18 mei 2012

Onder meer Fugro komt nog met de kwartaalcijfers. Het belangrijkste agendapunt is de G8-top in Camp David.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.